Genel
Türkiye’nin En Popüler Tiktok Fenomenleri
3 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 3 dk.

Tiktok Çin’de ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan bir sosyal medya olması nedeniyle beklediği ilgili önceleri göremedi. Fakat diğer platformlardan farklı olarak para kazandırma özelliklerini güncelleyip daha iyi reklam modelleri ile Türkiye’de de ciddi bir kullanım alanına ulaştılar.

Aylık 800 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Tiktok’un ayrıca Çin versiyonu Douyin’in de yaklaşık 600 milyon kullanıcısı olduğu ifade ediliyor. Türkiye’nin 800 milyonluk yapıdaki kullanıcı oranı %1 seviyesinin altında fakat bu sayının yükselmesi bekleniyor.

%70’lik kullanım oranına sahip Facebook’un, Instagram ile %50 kayıp yaşadığı sektörde yine instagram’a benzer yapısı ile Tiktok üzerine kaymalar da devam ediyor.

Tiktok’un bunun dışında kendi ünlüleri de var. Her ne kadar sosyal medyada farklı kanallarda meşhur olmuş da olsalar yine burada hesapları ile inanılmaz takipçi sayılarına ulaşan kişiler mevcut. Bunların başında cznburak geliyor. Czn’nin takipçisi sayısı 41 milyon. Kendisi genellikle komik bir tema altında yemek yapımlarını videolu olarak gösteriyor. Bunun dışında popüler isimlerden birisi nnursema, Bu arkadaşımızın ise 15 milyon takipçisi var. El yapımı üzerine çalışmalar yapıyor.

Farklı bir isim ise Ceren Yaldız, cerenyaldz hesabı altında makyaj videoları çekiyor.

7.8 milyon takipçisi bulunmakta.

Onun haricinde ezgizem adlı çok enerjik dans videoları çeken bir hanfendi var. 6. Milyondan fazla takipçisi bulunmakta…

7.7 milyon takipçi ile Cemre Solmaz’da benzer bir dans videosu tutkunu…

Sonra ise Sera adlı bir hanfendi var o da çok farklı temalarda videolar çekiyor. Takipçisi 6 milyonun üzerinde…

Tiktok’da popüler olmak istiyorsanız içerik üretip sahip olabilir hatta para kazanabilirsiniz.


Page generated in 0.0198 seconds.