Her an her şey olabilir diye bir laf vardır, işte Türkiye'deki adalet sistemi için bunu dememek hata, aynen bu...

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Birine borcunuzu verirsiniz hem de banka üzerinden şahidiniz vardır, dekontunuz vardır ama açılan davayı kaybedebilirsiniz. Sizi sırtınızdan vururlar hem de ateşli silahla, yaralandığınız gibi üstüne bir de ceza alabilirsiniz.

İş yerinden kovulursunuz, vergi dairesine bildirim yaparsınız sigortam yatmadı diye, sonuçta size bir mektup gelip tehdit ve şantajdan mahkemeye çağrılabilirsiniz.

Evinizde hatta yatak odanızda hırsız yakalarsınız, bir güzel sopa çekersiniz, darp gerekçesi ile siz hapse girersiniz hırsız sizden davacı olur.

Kızınıza tecavüz ederler, o hışımla gider adamların evini basarsınız, tüm sülaleyi haneye tecavüzden içeri alabilirler. Tecavüzcü bu sefer de karınıza sarkabilir.

Kahpe doğurdunun biri telefonunuza tehdit mesajları atar, şikayet olursunuz takipsizlik verilir.

İşte kısa bir özet, acı ama çoooook ama çok gerçek!


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.542 kez gösterildi.

Yorumlar