Malum fetö vs. davalardan sonra hapishanelerimiz normalin üstünde yoğunluğa sahip. Yaklaşık 275 bin kişi hapiste bulunuyor. Kadın suçlu sayısı 10 bin çocuk suçlu 2 bin gibi bir değerde.

Normal kapasite 225 bin civarıymış, yani şu an 50 bin fazlası var.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Şimdi 135 bin kişilik bir yer daha hazırlanıyormuş. 350 bine tamamlıcaklar gibi düşün. Yine kapasite yetmicek yani.

Peki çözüm ne?

Özel hapishane tabi.
Amerika'ya bak abi, nasıl durum. Adam araziyi tahsis ediyor adam, adam gibiyor facilityi kuruyor. Islahevi bilmem ne adını veriyor. Peki sonra... Devlete diyo benim kapasite şu, kategoriler bunlar, işte ağır suçlu, orta suçlu ne alabilirim. Ondan sonra devlet buralara yönlendiriyor suçluları. Adam burada bunları çalıştırıyor. hem maaş veriyor hem kendi kazanıyor hem de devlete vergisi ödeniyor, sigortası yapılıyor vs.

Yani devlet beslemiyor bir de üstünde vergi alıyor. Hem adam boş durmuyor, ıslah oluyor.

En önemlisi dışarıda suç işleyen adam ooo nasıl olsa yatacak yer yok hakim birini kesmedikten sonra hapis vermiyor mantığını kuramıyor.

Mantıklı değil mi? Hem ufak sandığımız bazı suçlarda da hızlı düşüş olur. İdam gelsin idam edelim daha mantıklı bence.. Islah etmek.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.616 kez gösterildi.

Yorumlar