Telif hakları olsun artık teknolojinin farklı alanlarda ilerlemesi olsun Türk torrent sitelerini öldürdü.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Aslında bu durum yabancı olanlar içinde geçerli, eskiden lost indirdiğimiz başında saatler beklediğimiz o torrent kültürü yavaştan yaşlanıyor. Malum artık telif hakları mevzusu siteleri ayakta bırakmıyor. Bir de online izleme kültürü bütün sektörü yerlebir etti diyebiliriz.

Artık eskiler için mükemmel ama torrent için çamur kalitesinde online dizi film izleme sitelerinden çıkmıyor millet. Bilmiyorum geçen bir tanıdığımın verilerini inceledim kendi izni ile. 2 milyon tekil gösterim yapan o kadar uyduruk bir site ilk defa gördüm.

O kadar dmca uyarısı almasına rağmen hala hayatta kalmaya çalışıyor ama düşün 2 milyon tekil yaklaşık 10 milyon gösterimi var günlük. Aylığa vurulduğunda 300 milyon gösterimden bahsediyoruz. Tabi bunu ciddi bir para çeviremiyor. malum illegal olması ancak yine illegal alanlarda müşterileri oluyormuş vs. Burası bizi ilgilendirmez.

Fakat çamur gibi videolar için millet sırada bekliyor. Torrentin gözü yaşlı diyeyim başka birşey demiyeyim siz anlayın.

Türk torrent trackerlarının istediği paralara da kanmayın maksimum 6 ay sonra topuk.

Bu da öyle bir bilgi olsun


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.858 kez gösterildi.

Yorumlar