Öncelikle şunun altını çizmek istiyorum iki kanalında farklı kitlelere hitap ettiği ve devlet tarafından açıldığı ve işletildiğini biliyorum. Fakat burada bir de paranın boşa harcanması konusu var.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Şimdi devlet olarak, ekonomik görüntü olarak iyi sinyaller vermiyoruz. Peki TRT Kurdi ve TRT Diyanet'e ciddi bir para akıtmamızın nedeni sadece işte bölge halkını sahiplenmek veya din eğitimini desteklemek mi?

Bunlar bence günümüz diyalektiğinde çok anlamsız. TRT Kurdi'yi kaç Kürt vatandaş izleyip yahu devlet bize böyle bir şey yaptı diyor? Devlet bunu bir sorgulasın önce. Veya Diyanet Tv'ye akıtılan milyonlarca liranın geri dönüşü nedir? Onun yerine camilerde vs. iyileştirmeye git, gençleri oraya çekmek gibi bir faliyette bulun parayı bunlara akıt daha iyi.

Veya TRT Kurdi açıp abuk subuk bazı isimlere milyon tl gömmek yerine bunu ayrı bir kanal yerine açtığın bir kanalda dönüşümlü olarak yap veya bu parayı o illerde eğitim, iş için harca mantıklı değil mi?

Sonuçta reytingleri neredeyse 0 (sıfır) olan iki kanaldan bahsediyoruz. Sürekli reytinglerini takip ediyorum felaket durumdalar.

Arkadaş boşa akıtma devletin parasını elli tane kanal açmanın amacı nedir?

Dönüşümlü bir kanal işini görür.

Benim düşüncelerim böyle yani yararından fazla zararı var kanısındayım. Bu projelerin fetö döneminden kaldığını da herkes net bir şekilde biliyor sanırım. Hatırlatmama gerek yok.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.319 kez gösterildi.

Yorumlar