Bir süre önce birileri sorunca farkettim. Eskiden ücretsiz olarak sunulan sonra bir ara paralı hale gelip sonra tekrar ücret yapılan tk uzantılı domainlere büyük bir engel uygulaması var.

Önerilen Yazı : Tumblr ve Seo'ya Etkisi
Bir süredir tumblr üzerinde backlink olaylarını test ediyorum. Gerçekten güzel geri dönüşümler oluyor.

Bir ada ülkesi olan Tokelau tarafından .tk uzantılı olarak sunulan bu domainler, ücretsiz olması nedeniyle, bahis veya illegal iş yapanlar için mükemmel bir kaynak haline gelmişti. Birini kullanıp yasaklanınca diğerine geçiyorlardı.

Ama ne olduysa oldu ve özellikle TTNET kullanıcıları Türk Telekom üzerinden .tk uzantılı sitelere ulaşamaz oldu.

Şahsen ben superonline kullandığım için dot.tk adresine ulaşabiliyorum. Bu adres üzerinden ücretsiz tk adresi alabiliyorsunuz.

Hatta şuan deneyince .ml .ga .cf .gq gibi uzantıları da free olarak sağlıyor.

Hatta ml uzantlı olanı bu siteye yönlendirdim. buradan deneyebilirsiniz. Tabi benim ayalarda bunu bazen reject edecektir.

Sonuç olarak tk site alayım bir şeyler yapayım demeyin. Hatta diğer ücretsiz olanları da... Bence paraya kıyıp normal bir domain edinin. Olmadı bana gelin bulayım size.

Sevgilerle.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.627 kez gösterildi.

Yorumlar