Bir süre ara ama ciddi bir süre ara verdikten sonra eğitim hayatıma geri döndüm. Eğitim hayatıma geri dönmemin ardında çok fazla bir neden yok. Sanırım öyle istediğim için oldu.

Önerilen Yazı : Wikipedia Açıldı Falan Bakalım
Wikipedia neden kapanmıştı falan olanları hatırlayıp wikipedia'nın onları kaldırdığını görünce dedim iki taraf için de güzel.

Akdeniz Üniversitesi içinde yer alan Tıp Bilişimi bölümü hoş görüldü. Her ne kadar giriş biraz sıkıntılı da olsa, bölüme girmeyi başardım.

Bölümün dersleri yakında ilan edilecek bakalım, kimyamız uyuşursa neden olmasın. Bir şeyler ortaya koyacağız.

Nasip diyelim nasip olsun. İnşallah diyelim. Başka fazla bir konuyu deşmenin de bir anlamı yok gibi.

Tıp Bilişimi ülkemizde baya eski bir bölüm baya uzun zamandır var yani, yırt dışında medical IT olarak da geçiyor. Medical IT, tıp dünyasındaki bilişim işlerinin merkezi gibi görülebilir. İçindeki derslerde bu tür sistemlerden falan bahsediyorlar.

Bilmem yani dışında yazdığı kadar içerde ne oluyor bilmiyorum ama önümüzdeki haftadan itibaren göreceğiz.

Şimdilik müsade... Daha detaylar ile gelirim.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.485 kez gösterildi.

Yorumlar