İnternet'i şu an vine benzeri bir uygulama olan tiktok kavuruyor. Çinli bir grup tarafından alıann musically tiktok haline gelince ve çılgın reklam basılınca mükemmel bir rank yakaladı.

Önerilen Yazı : Tiktok'ta Türbanlı Fenomenlerin Yükselişi
Sanırım teknolojinin tüm nimetlerinden millet olarak yararlanalım diye aramızda gizli bir sözleşme yaptık.

Tabi bu durum mobilde sürerken ve 500 milyon üyeye ulaşılınca web kısmına da yansıdır. Web kısmında kısa süre önce tiktok video yüklemeyi aktif hale getirdi. Hem de öyle instagram gibi chrome mobil sekmesi kullanmaya da gerek yok.

Fakat uygulamanın mac-windows gibi sürümlere gelip gelmeyeceği ise henüz net değil. Ama web kısmındaki bir çalışma umut vaat ediyor. Belki unoffical bir şekilde desktop sürümlere gelebilir.

Fakat çılgın yükseliş karşısında güzel bir yönetim sergileyen tiktok baya baya bir para decek ve bir amerikalının olacaktır. Çinlilere bu kadar yurtdısında insan barındıran bir uygulama yaramaz. İçe kapalı çin yakında tiktok'a baskıya başlayınca tiktok bu uygulamayı satıp geçer diyorum.

Tabi bir de byte adı verilen bir uygulama geliyor. Sahibi ise eski vinecı arkadaş:)

Henüz Türkiye'de aktif değil ama şuradan görebilirsiniz.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.415 kez gösterildi.

Yorumlar