Tema.com büyük bir açık artırma ile satıldı. İsveçli bir firmanın elinde bulunan ve daha sonra Parker Hannafin tarafından alınan firma ile beraber onlara geçen domain büyük bir açık artırma ile satıldı.

Önerilen Yazı : Büyük Satış : Electriccar.com
Domain satışlarında ciddi bir ivme var. Sanırım bu satış son günlerde gördüğüm en üst düzey satışlardan birisi oldu. Elektrikli Araba anlamına gelen bu com domain 180 bin dolara sedo üzerinden satıldı.

$128,938 ile biten açık artırma ile yaklaşık 900bin tl'lik bir ödeme yapılmış oldu. İlgili domain macarca ve birçok dilde Türkçe'de olduğu gibi tema veya konu gibi anlamlara geliyor.

Anlamlı ve 4 harfli olan domain. ciddi bir fiyata alıcı buldu. Ne diyelim hayırlı olsun. Domain 4 gün önce drop olup yakalanmıştı. Maşallah ne diyelim.

Yakalayana da helal olsun. Tabiki bu alanların uzmanı Dropcatch :)

Güncelleme : Ama maalesef açık artırmanın kaldığı kişi bu parayı ödemedi. Ve tekrar açık artırmaya geçildi.

Dropcatch vb. firmalarında neredeyse tamamına yakınında bu tür hadiseler yaşanıyor.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.625 kez gösterildi.

Yorumlar
Gezi rehberi
Gercekten domain alim satim isinde iyi para var ama biz gec kaldik bu sektore malesef.
Yusuf Karakaya
Bu kadar yüksek parayı haketmiyor bence
Mert Barut
Bir türk alsın çok istedim takip de ettim bir kişi baya bir kovaladı fakat dolarla olduğu için maalesef yarışamadı. Sağlık olsun.
Ali Can B.
Gayet uygun ve ideal bir fiyata gitti, mükemmel projelendirileceğine eminim. Mehmet arkadaşımıza godaddy ve sedo açık arttırmalarını önerebilirim.
aslı mutlu
açıkcası çok güzel domain. bence ederinin altına bile satılmış. alan kişi bilgisi çok önemli bu noktada. wordpress gibi büyük firmalar aldıysa ok ama şahıs aldıysa bu tip firmalara 5 katına bile satabilir. hayırlı olsun kim aldıysa.
ozlemsaglam
Çok yüksek fiyata satılmış adamlar da ne para var ya :D
Mehmet Emin DAŞ
Hadi ya, ne paraya gitmiş ama. Bende de böyle birkaç önemli olduğunu düşündüğüm 5 harfli alan adı var yıllardır ödeme yapıyorum bir gün gelip biri alacak diye :) Nereden açık satışa çıkabilirim bilginiz var mı?