Aslında başlıkta mesajı verdim, eğer psikolojinin suçluluk kısmı ile ilgileniyorsanız ve bununla ilgili kaliteli bir yapım arıyorsanız, Mindhunter (Zihin Avcısı) adlı diziye dalın derim.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Dizi bu konuda yazılmış olan bir kitap ile başlasa da ikinci sezonuna falan geçince farklı noktalara uzanıyor. Bu açıdan bakınca güzel bir görsel önünüzde. Özellikle suçlu, seri katil vs. gibi insanları incelemek onlar hakkında yapılan söyleşilere konuk olmak istiyorsanız diziyi kaçırmayın derim.

Dizi Netflix tarafından çekildi. Sanırım 3. sezon onayı falan da aldı.

Önemli olan şu kendinizi biraz geliştirmek istiyorsanız ve Netflix'in eşcinsel dramalarından bıktıysanız alın size sığınacak bir liman.

Suç psikolojisi henüz ülkemizde bir anlam ifade etmese de ilerleyen zamanlarda çok işe yarayacak bir konu. Hani kriminal alanlara falan bakınca bu mevzular ders olarak okutuluyor ama henüz bu aşamada bu kadar ilerlemiş mevzuları anlatmak güç.

Haydi size tavsiyem olsun!


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.564 kez gösterildi.

Yorumlar