Öncelikle ssl hatasının tek bir nedeni ve haliyle tek bir çözümü yok önce durumu bir analiz etmelisiniz.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

SSL hatası genellikle sayfa ilk açıldığında alınan bir hata sonra tekrar refresh yapınca düzeliyorsa bu sizin dnsleriniz ile alakası bu konuda yapabileceğiniz en önemli şey kullandığınız dnsleri kontrol etmek. Şu yazımızda yer alan dnsleri kullanabilirsiniz.

Bunun dışında hata şu şekilde geliyorsa ve refreshe rağmen düzelmiyorsa, konu sizin servis sağlayıcınız ile ilgili olabilir. Diğer sitelere girebiliyor musunuz bir kontrol etmeli yoksa servis sağlayıcınıza bir danışmanız gerekiyor.

ssl hatası

Hata sadece bazı sitelerde ortaya çıkıyorsa ve bu siteleri herhangi bir proxy sitesinde açabiliyorsanız. Sistemizine bir şeyler bulaşmış olabilir. Bu windows kullanıcıları için genellikle sisteme, diğer işletim sistemleri kullananlar için chrome gibi tarayıcılara bulaşıyor. Bu konuda temizleyicileri kullanmanız şart.

Malwarebytes ve Adcleaner yanısıra CCCleaner işinizi görür.

Ama dikkatli olmanız ve bilgilerinizin önemli kısımlarını yedeklemenizi öneriyoruz.

Bunun dışında bir de karşı siteyi ilgilendiren sizden kaynaklanmayan durumlar var buna sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Onlar çözecek.

Sevgiler.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.499 kez gösterildi.

Yorumlar