Genel
Sosyal Medyadan Nasıl Para Kazanılır?
4 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 3 dk.

Uzun bir aradan sonra merhaba bu sefer güzel bir konu ile geldiğime inanıyorum. Bazılarınızın işine yarayacaktır.

Özellikle Türkiye gibi ülkelerde işsizlik sorunu çok üst seviyelere gelince, insanlar farklı yöntemler arar. Normal işlerin yanısıra büyük bir nimet olan internet size ciddi imkanlar ve alanlar sunar. Bunlar bir tanesi diğerlerinin önüne geçmeye başladı. Nedir bu? Sosyal Medya.

Evet sosyal medya olarak adlandırdığımız, Türkiye'de sırasıyla Facebook, instagram ve twitter olarak belirlenen bu yapılardan ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Buna Pinterest, Tiktok gibi alternatifleri de eklemek mümkün. Fakat en popülerleri Facebook ve Instagram.

Facebook'tan Nasıl Para Kazanılır?Facebook için ana kazanma yöntemi büyütülen sayfaların satılmasıdır. Bazen de bu sayfalarda başka ürünlerin veya sayfaların reklamlarının yapılmasıdır. Fakat paylaşılan linkler size ileride zarar olarak dönebilir ve kitlenizin büyük bir kısmını kaybedebilirsiniz. Bunun yanısıra bu sisteme kullanıcı çekmek onlara beğeniler sağlamak da kazanç yöntemleri arasında yer alır.

Facebook grupları ise bu konuda bir adım geride kalmaktadır. Öncelik Facebook sayfalarındadır.

Instagram'dan Nasıl Para Kazanılır?Instagram görselliğe önem verdiği için. Burada daha paylaşımlar öne çıkmaktadır. Videolu, sesli paylaşımlar ile iyi gelirler sağlanır. Tabi bu sizin takipçi sayınızla doğru orantılıdır. Aynı facebookta olduğu gibi bazı websitelere hit çekimi, veya diğer instagram profillerine üye çekimi yapılabilir. Çekiliş vs. gibi modeller ile geçici de olsa bir üye kazanımı elde edilebilir. Fakat bu yöntemle elde edilen sayfalar kısa süre içinde erimektedir. Bu tür sayfaları alırken göz önünde bulundurmanız ve detaylı bir inceleme yapmanız gerekmektedir.

Diğer sosyal medyalardan da benzer şekilde gelirler sağlanırken, pinterestte size pin to pin yöntemleri ile websayfalarına hit çekilerek reklam gösterimi ve tıklaması ile gelir sağlanmaktadır. Bu modeli kullanan birçok site eğer kontrolsüz bir şekilde büyürse adsense tarafından ihlal nedeniyle hesabınızı kaybedebilirsiniz. Bu konuda dikkatli olmalısınız. Organik olarak kabul edilmeyen sosyal medya trafiğini abartmamak lazım.

Gördüğünüz gibi birçok yöntem ile size fikirler verdim. Eğer bu konuda sorularınız olursa mutlaka yorumlara bırakınız.


Page generated in 0.0232 seconds.
44.212.99.208