Sonunda reklam dengesi denilen manyak şey ortadan kaldırılıyor. Ne işe yaradığını, gerçekten bir işe yarayıp yaramadığını çözemediğim reklam dengesi sonunda kaldırılıyor.

Önerilen Yazı : Algoritma Duman Seo'ya Veda Hello E-A-T!
Başlığı biraz dramatik attım. Merak etmeyin seo'nun bir yere gittiği yok. Burada sadece EAT konusuna değinmek istiyorum. 2017'de sessiz sedasız bir yerlerde altını çizdiği bu konuyu Google sonunda geçen ayın ortasında ciddi bir şekilde harekete geçirdi.

6 Mayıs'ta yapılan duyuruda (şans eseri gördüm tabi) 20 Mayıs için bu acayip kaldırıyoruz demişler. Mantık olarak reklamları azaltan bişey gibi lanse edilmişti ama ben böyle bir işe yaradığını düşünmedim.

Yani tabi bu durum biraz otomatik reklamlar ile alakalı bir hadiseydi. Zaten google reklam limitlerini falan kaldırdıktan sonra bu mevzu da güme gitmişti.

Sonuç olarak artık denge falan mevzuları yok onun yerine engelleme kontrollerine girişeceklermiş. Bakalım şapkadan ne çıkacak bilmiyorum.

Hayır olsun.

Duyuru şu şekilde:

google adsense reklam dengesi


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.444 kez gösterildi.

Yorumlar
Can
Birçok yayıncının şikayet ettiği bir özellikti. Teoride iyiydi, daha kaliteli reklamlar gösterilecek ve daha yüksek kazanç elde edilecekti ama pratikte gösterilen reklam sayısı düştü, tıklamalar da düştü vs. birçok kişi şikayetçiydi. İyi olmuş kaldırıldığı.