Geçtiğimiz günlerde akşam saatlerinde sitelerde deli gibi bir yavaşlama css gelmeme olayları ile karşılaştım tabiki de herkesin yaptığı gibi ortalığı velvereye vermeden ilgili cdn sahiplerine bir twitter mesajı attım, geri dönüş olması sonra facebooktan yazdım derken baktım twitterdan cevap vermişler. Sistemlerimiz çalışıyor ne gibi bir sorun yaşıyorsunuz... falan diye... Tabi olay ilk başla anlaşılmadı yeni olduğundan meğersem 14 bin siteyi etkileyen bir Türkiye Banıymış olay! Kimse ulan bu sistem necidir ne değildir demeden başmış banı... Zamanında github ve benzeri birçok sisteme de olmuştu. Tabi herkes mağdur herkes çıldırma evresinde...

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Sonuç olarak dün itibari ile sistem normale döndü, 1 hafta ebemizin hayatına kaydılar mı kaydılar, bütün sitelerden sistemi sökmek gelince bir daha monte etme işlemi oldu. Ebem yamuldu mu evet. Sorumlu kim? Kimse tabiki... Hiç kimsenin suçu yok, ülkemizdeki çok bilmiş bazı aklı evveller haricinde kimsenin suçu yok.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.1974 kez gösterildi.

Yorumlar