Sonunda Bunny CDN'yi Serbest Bırakmışlar

Geçtiğimiz günlerde akşam saatlerinde sitelerde deli gibi bir yavaşlama css gelmeme olayları ile karşılaştım tabiki de herkesin yaptığı gibi ortalığı velvereye vermeden ilgili cdn sahiplerine bir twitter mesajı attım, geri dönüş olması sonra facebooktan yazdım derken baktım twitterdan cevap vermişler. Sistemlerimiz çalışıyor ne gibi bir sorun yaşıyorsunuz... falan diye... Tabi olay ilk başla anlaşılmadı yeni olduğundan meğersem 14 bin siteyi etkileyen bir Türkiye Banıymış olay! Kimse ulan bu sistem necidir ne değildir demeden başmış banı... Zamanında github ve benzeri birçok sisteme de olmuştu. Tabi herkes mağdur herkes çıldırma evresinde...

Sonuç olarak dün itibari ile sistem normale döndü, 1 hafta ebemizin hayatına kaydılar mı kaydılar, bütün sitelerden sistemi sökmek gelince bir daha monte etme işlemi oldu. Ebem yamuldu mu evet. Sorumlu kim? Kimse tabiki... Hiç kimsenin suçu yok, ülkemizdeki çok bilmiş bazı aklı evveller haricinde kimsenin suçu yok.

Erkan Kavas

Erkan Kavas

Kendisi nefes almanın ne demek olduğunu bilen, hiç durmadan nefes almaya devam eden, asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios/android uygulama geliştirme ve seocu taklidi yapmak olan bir arkadaştır.