Malum yazın bittiği şu günlerde sivri sinekler soğuktan kaçıp evlere sığınmaya başladı. Tabi Antalya'da geleneksel belediye değişimi sonrası ilaçlama da yine sınıfta kalınca işler karışık.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Sadece sizi ısırması ve kanınızı emmesi olsa tamamda, sesi ve sonrasında derinizde bıraktığı sıvı ile kaşıntı yapan bu sinekler ile mücadele gayet zor. Vücudunuzda yer alan beyaz kan hücrelerini tetikleyince damarlarınızın olduğu yerlerde şişlik ve kaşıntı oluyor. Tabi normalde bu olmaması lazım ama fake saldırı nedeniyle böyle durumlar oluyor.

Kısa süreli çözüm istiyorsanız eczanelerde satılan merhemler var veya bölgeye bir buz koyarsanız o da sizi 1 saate iyi yapar. Baktığınız işler sakat o zaman direk doktora gidiyorsunuz.

Bölgeye alkol sürer, sabunlar, alo veralı bir jel falan uygularsanız o da temizler. Fakat kesinlikle sirke, tuz, karbonat, diş macunu sürmeyin.

Odanızın bir köşesinde reyhan veya fesleğen beslerseniz sivrisinekler çok gelmez. Ama kesin çözüm kimyasal olan cihazlar.

Şimdilik bu kadar.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.459 kez gösterildi.

Yorumlar