Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

İki dönem kullanıcısı olduğum sinemia bir süredir beni mail bombardımanına maruz tutuyordu. Bir baktım inceledim, üyelik bitişinde 60 tl'den sunduğu bilet paketlerini 38-39 tl seviyelerine kadar çekmiş.

Neyse sitesine girdim hiç olmazsa 12 aylık bir pakette yenileyeyim dedim fakat hesaplamalar sonrası 9 ay da ödeyeceğim bu miktar için neredeyse %12 civarında vade farkı uyguluyor. Tabi 9 aya bunu vurursanız yine eski seviyelerde bir ödeme çıkıyor ortaya...

Şimdi bundan ben ne anladım, Birincisi, şark kurnazlığı, İkincisi daha fazla müşteri çekmek için ucuz hareketler... Üç gerçekten insanları keriz yerine koymak...

Vade farkını öyle bir yerde yansıtıyorki ödemenin sol tarafında mini minnacık bir alanda fiyatın değiştiğini görüyorsunuz, o ana kadar peşin fiyatı görmediğiniz için ödeme ekranında da muhtemelen hmmm tamam toplam bu kadar ediyor sanırım diye sizi neredeyse 60 tl daha tokatlayacaklar.

Gerçekten hiç yakışmadı, hiç yakışmıyor...


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.1592 kez gösterildi.

Yorumlar