Genel
Simflat Nedir? (40 mg 80 mg) Ama Hangisi?
3 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 3 dk.

Simflat sindirim sistemlerinde yer alan sorunları gidermek için reçeteli bir şekilde eczaneler tarafından satılan bir ilaçtır. Önemli olan mutlaka bir doktor gözetiminde kullanılması gerekmektedir.

Simflat ilacı etken madde olarak otilonyum bromür ile simetikon içerir. Abdi İbrahim İlaç tarafından yerli olarak üretilmekte ve sindirim bozuklukları üzerinde kullanılma gerekçesi ile satılmaktadır. Genel olarak fiyatları değişkenlik gösterse de 20 tl üzerinde bir etiket fiyatına sahiptir.

30 film tablet olarak satışı yapılmaktadır. Bağırsak üzerine yer alan spazmları rahatlattığı gibi gaz durumlarını da giderebilmektedir.

Fakat bu ilacın doktor gözetiminde kullanması dışında alerji konulara da dikka etmek gerekmektedir. Ülser vb mide hastalıklarına sahip kişilerde ciddi yan etkiler oluşturabilir

Troid tedavisi için bir ilaç kullanıyorsanız mutlaka doktorunuza bu durumu anlatmalısınız. Daha önceden midede delinme vb sorunlar yaşamış kişilerin de kullanması ciddi anlamda tehlikeli bir ilaçtır.

Kesinlikle birilerinden bu ilacı edinip kullanmayın. Bu durum tüm reçeteli reçetesiz ilaçlar için de geçerli.

Yemeklerden 20 dakika önce alınan bu ilaç. Çok fazla yemek yememeyi de gerektiri. Yani bu ilaca ek olarak çeşitli rejim modellerini de uygulamalısınız. İlaç tek başına çözüme götürmemektedir.

Genel kullanımda bağırsak dışında gastrit ve refli gibi mide hastalıklarına çok fazla fayda sağlamamktadır.

Ayrıca bazı dolandırıcı internet siteleri bu ilacı çeşitii yollar ile edinip veya içine farklı ilaçlar koyarak zayıflama ilacı olarak sunmaktadır. Bu ilaç zayıflama ilacı değildir. Ama kullanıldığında diyet uygulaması olacağı için zayıflamaya yol açacaktır.

Ama tekrar altını çiziyorum. Sağlıklı insanlar için bir zayıflama ilacı değildir. Lütfen bu açıdan dikkatli olunuz.

Günde doktorların belirlemesine göre 2 veya 3 tablet olarak alınıyor. Kahvaltıdan önce, öğleden önce, akşamdan önce olmak üzere. Ya da sadece sabah akşam yapılıyor.

Sağlıklı günlerde kalın.


Page generated in 0.0182 seconds.