Genel
Sildenafil Nedir? Neden Yasaklı?
4 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Bakanlığın ilan ettiği ve sürekli toplama kararı çıkan bazı yiyecek ve içeceklerde sildenafil adlı madde göze çarpıyor. Dedim bu da neymiş?

Sildenafil her ne kadar yurt dışında FDA'nın onayını almış olsa da, erkeklerde cinsel gücü artırmak amacı ile kullanılan viagra tarzındaki ilaçların ana maddesi konumunda. Türkiye bazı gerekçeler ile toplatılmasının nedeni ise firmaların yaptığı şark kurnazlığı durumu.

Örneğin x firması yaptığı şekerleme ile doğal yoldan cinsel gücü artırdığını iddia ediyor veya x enerji içeceği ile bunu söylüyor. Ama gerçeke ilgili ürünlerin içine eklenen sildenafil nedeniyle bu gerçekleşiyor. Fakat bu madde organik değil.

Bu nedenle yaşlı bünyelerde çok sıkıntı yapabilecek olan bu ilaç doğal maddeler içerisinde sunularak bir şekilde toplum aldatılmış oluyor. Bu gerekçe ile bakanlığın tahşiş listesinde bu maddeyi gerekçe olarak çok görüyoruz.

Bu ürünleri kullananlarda, görmede bulanıklaşma, midede yanma, yüzde kızarma, burun akıntısı, burun kanaması ışığa karşı hassasiyet gibi birçok sorun ortaya çıkarken, dozayı bile belli olmayan ürün nedeniyle kalp krizi riski de çok fazladır.

Lütfen tv'de veya farklı yerlerde satılan bu ürünlere çok dikkat ediniz.


Page generated in 0.0227 seconds.