Bunu sadece bir yazı ile anlatamayız ama size nelerin en büyük yanlışlar olduğunu göstermeye çalışacağım. Zaten benim blogumu takip eden, buralara gelen insanlar seo'nun ne olduğunu biliyor olması gerekir.

Önerilen Yazı : Üç Harf Beş Nokta Google Play Kitaplarda!
Evet ilk kitabımı da Google Kitaplara yükledim ücretsiz okuyabilirsiniz.

Bilmeyenler ise seo yani search engine optimization konulara internetten bir bakmalı. Nedir ne değildir? Şimdi ana konumuza geçelim. Seo yapan onlarca genç arkadaşımız var. Ana hizmet tanımları sitenizi Google'da üst sıralara çıkarmak haliyle size daha çok müşteri getirmek. Peki yaptıkları doğru mu?

Örneğin en büyük yanlışlardan birisi organik olmayan yöntemler kullanmak. Para verip binlerce backlink almak, sosyal medya pinlemeleri. 20 tane paravan blog açmak. Bunlar sitenizde kısa vadeli yükseliş. Uzun vadede ise çöküş demektir.

Peki ne yapmak gerekiyor? Tabiki cevap basit. Organik hite sahip olmanız gerekiyor. Bu nasıl olur?

1. Eşssiz size ait içerik
2. Detaylı açıklamalar
3. İlgi alanlarına göre içeriğinizle ilgili reklam vermek
4. Kardeş bloglarda yorum yapıp konuyla ilgili aynı alandan hit almak.

Yanlışlar
1- Sosyal backlink paketi.
2-İmleme paketi
3-Edu linkler
4- Hacklinkler
5- Ani paket programları
6- Fake hit satın almak.

Durum böyle.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.351 kez gösterildi.

Yorumlar