Öncelikle bu başlığı atarak size seo ile Google'da sıralamalara girdiğiniz kelimelerden aldığınız verim konusunu anlatmak istiyorum. Öncelikle ne kadar üstteyseniz o kadar hit diyerek başayabiliriz.

Önerilen Yazı : Google Bot Tipleri
Google Botları çok farklı tiplerde sitenize gelebilir, hepsinin çok farklı işlevleri vardır. Google botları malum Google arama motorunun sitenizi taramak için kullandığı örümceklerdir. Bu botlar linklerden linklere doğru giderek sitenizi yedeklediği gibi diğer sitelere doğru da uzanır.

Peki sonra?

Arkadaşlar semrush raporlarında yaptığım incelemelerde şahsen elimde bulunan üzerinde çalıştığım sitelerin tamamında bir noktaya ulaştım. Google'da ilk 100'e girmenin hit konusunda size bir faydası yok. Hatta 2.sayfadan sonra hiç faydası yok.

Google'da ilk sayfadaysanız hatta ilk 3 içindeyseniz hit var. Yoksa 20 küsurdaki bir sıra ile hit almak gerçekten mucizevi bir olay.

Buradan şuna varıyorum ilk 20'ye hatta ilk 10'a girmeye çalışın. Peki bu nasıl olacak?

Kolay değil bu konuda ciddi anlamda zaman harcamanız gerekiyor. Hem iç seo anlamında hem de dış seo anlamında sıkıntıları aştıktan sonra ciddi ve anlamlı içerikler üretmeniz gerekiyor.

İnternet üzerinde, forumlarda, facebookta makale yazarıyım. 100 kelimesi 1.5 tl - 2tl'den yazı yazıyorum diyenler ile çalışmayın. Bu yazılardan verim elde edemezsiniz. Seo uyumlu yazıyı en kolay kendiniz, üzerinde çalışarak üretebilirsiniz.

Yoksa ciddi anlamda kaliteli seo yazısı arıyorsanız. 100 kelimesi 10 tl'yi gözden çıkarmanız gerekiyor. 300 kelimelik bir seo uyumlu yazı 30 tl civarında bir bedel ile yazılır.

Ha size ben 4.5 tl'ye 300 kelime yazdırırım diyorsanız ve üzerinde ben kendim de çalışırım, bu bana ön bir hazırlık olur diyorsanız olabilir. Bir mahzuru yok. Ama size o yazıyı gidip üzerinde çalıştığınız göz nuru sitenize çat diye koyuyorsanız. 100'e giriyorsanız dua edin. Giremiyorsanız da beddua etmeyin.

Sonuç olarak hedefiniz önce ilk 20, sonra ilk 10 sonra ilk 3 olmalı.

Bu konuda farklı destekler arıyorsanız, bana yorumlardan ulaşabilirsiniz.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.404 kez gösterildi.

Yorumlar