Genel
Seo Eğitimi - Kursu - Danışmanlığı Saçmalığı
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Öncelikle seo yani search engine optimizasyon olayı öyle kurs, eğitim, danışmanlıkla çözülecek bir şey değil.

Size hayal satan bazı şehir eşkiyalarına paranızı kaptırmayın. Seo ile temel bilgileri yani web için iç seo denilen konuyu zaten birçok kaynaktan çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Hatta wordpress gibi sistemlerin bunlar için ayrı eklentileri var. Önemli olan ve sürekli değişen kısım ise dış seo adı verilen off seo olayı.

Bu sürekli deneme yanılma yaparak ve diğer webmasterların yaptıklarını inceleyerek bulabileceğiniz bir yol. Udemy olsun, youtube olsun vs binlerce lira ödenenip alınan kurslar hakkında izlediğim videolarda sürekli x tarihinde edinilmiş bir başarı sanki 100 yıl geçerliymiş gibi anlatılmakta... Hani şunu yaptım bu oldu bak sizde de olur bu... Mantığı....

Çok yakından tanıdığım bir seocu sanırım 1 yıl içinde 10 kere strateji değiştirdi. Bazı teknik konularda yardımcı olduğum için ben de konuya vakıfım.

Hani siz milliyet, posta, sözcü gibi ayda milyonlarca hit alan otorite marka sitelerde şunu yaptık bu oldu gibi metodlar ile laylay com gibi bir sitenizi tepeye taşıayamazsınız bu çok farklı bir işçilik gerektirir.

Zaten sözcüye girilen bir haber en üstlerde çıkacaktır. Seo yapmasa da çıkacaktır. Reklam almasa da... Bunu karıştırmayın.

Ondan dolayı internette inanılmaz büyüklükteki ücretsiz kaynaklara yönelin, paranızı facebook ve instagram gibi yerlerde reklam çıkıp paranızı alan aklı evvellere kaptırmayın.

Sevgiler saygılar.


Page generated in 0.0169 seconds.