Genel
Sanırım İstanbul Belediyesi Seçimini Ak Parti Kazanacak
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Ben seçimden önce kaybedeceğine inanıyordum hani şu şaibeli olduğu ortaya çıkanı.

Ama itirazlar oldu iptal geldi falan. Ama burada şu ortaya çıktı, bu oyların sayılmasını engelleyen isimlerden hemen emekli olan İstanbul İl Seçim kurulu başkanı ile ilgili bir paylaşım yapıldı.

Paylaşımda seçimdeki oyların tekrar sayılmasını engelleyen kararın aslında chpli isimlerle görüşmeden sonra çıktığı görüldü. Bu durum zaten seçimdeki şaibeyi bir kez daha gözler önüne çıkarıyor.

Peki CHP tarafında AKparti oylarının ne kadarı iç edildi. Zaten sayı %10'luk sayımda iyice düşmüştü. Oylar tekrar sayılsa zaten seçimi Akparti kazanmış olacaktı. Fakat şimdi durum farklı artık bazı partiler göstere göstere İmamoğlu lehine çekildi ekstradan bilmem kaç oy demek yani 100 binden fazla. Bakalım CHP'nin adayı bu +100bin ile kazanabilecek mi? Sanırım kazanamayacak neden diyorsunuz?

Bundan çok daha fazla oy iç edilmiş gibi görünüyor. Bilgi nereden kaynak nereden diyeceksiniz. Bu bir duyum falan değil öngörü. Çünkü bu tür operasyonun yapıldığı yerde bu işin tepesindeki isim her şeyi durdurup emeklilik kararı alıyorsa aman hocam dur bakalım demeniz lazım.

Seçim gösterecek +100 bin oya rağmen Ekrem İmamoğlu yani (it vali diyen adam) kazanabilecek mi? Göreceğiz?

Ha bu arada Ankara'daki arkadaşı davası devam ediyor. Yakında belediye başkanlığının düşürüleceğini düşünüyorum. Bekleyin.


Page generated in 0.0218 seconds.