Rtük bu sıralar ciddi ciddi kanal yasaklama ve kanal lisansı iptal etme gibi bir hobi edindi. Fakat bu durum normal hayata yansıyor mu? Cevap veriyorum tabiki hayır. Sonuçta lisansı iptal olan kanal daha frekans değiştirmeden isim değişip Turksat üzerinden yayına devam ediyor. Önemli olan devlet ile organik bağı olan Turksat neden buna dur demiyor. Para tatlı mı geliyor?

Önerilen Yazı : Ağaç Ev Sohbetleri #06
Öncelikle böyle bir girişim için teşekkürler ben sanırım baya geç katılmış oldum inşallah bundan sonrası için daim olurum :) Neyse 6. haftanın konusu için yazmaya başlayayım.

Örneğin bu haftaki kararlara göre film yayını ve acayip sağlıksız ürünleri pazarlayan 1AN tv, BER tv, ALASKA TV, ARAFAT tv, SÜPER Tv, TOPSHOP tv, DOLUNAY TV'ye yayın durdurma gelmiş. 10'ar gün. Ama bakıyorum şu an Süper Tv haricinde hepsi tekrar yayında. İsimleri değişmiş devam ediyorlar. Burada komik bir durum var. Rtük'ün kararı burada uygulanmıyor. Önemli olan bu kanalların frekanslarının Turksat tarafından iptal edilmesi. Devletin böyle bir yetkisi yok mu?

Sanırım yok. O zaman Rtük'e ne gerek var?

Cevabı Cihangir Reis versin.

rtük


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.274 kez gösterildi.

Yorumlar