Mevzu aslında film kategorisinde olmamalı ama böyle yapmayı uygun gördüm. Neyse konumuza dönelim bilindiği üzere yeni bir düzenleme ile Rtük yetkileri artırılıp netflix , blutv ve puhu gibi sistemleri de denetleme mevzusu gündeme geldi.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Peki bu durum nelere yol açacak?

Öncelikle Netflix'in lgbt temalı dizileri Türkiye sisteminden çıkarılacaktır. Yani Netflix'in arkasında yatırımcıların ana teması olan lgbt'yi artık Netflix Türkiye içinde göremeyeceğiz. Tabi sansürleme vs. gibi yöntemler bazı dizilerin %90'nını kapsayacağı için çözüm komple kaldırma olacaktır. Bu Türkiye'de Netflix'in büyük bir potansiyel kaybedeceği anlamına geliyor.

Blutv için şöyle bir sorun var, Behzat Ç. malum Behzat Ç. bir sezonluna geri döndü işte ben onu bitirebilmesinden bile şüpheliyim. 9. bölümü göremeyebilir. Eğer hızlıca bu süreç hayata geçerse.

Puhu için ise bir sıkıntı yok gibi görünüyor.

Diğerleri, evet biraz da oraya değinelim belirli lisans ödemesi vs olunca diğerleri de komple kilidi vurup gidecektir gibime geliyor.
Böylelikle birçok oluşumun ortadan kalktığını göreceğiz.
İyi mi kötü mü tartışılır?

netflix blutv puhu


Peki torrent? Sanırım bu hamleler en çok onlara yarayıp deli gibi paylaşımların yapıldığı o günlere geri dönecek gibiyiz.

Her işte bir hayır vardır ne diyelim!


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.684 kez gösterildi.

Yorumlar