Genel
Rtük Netflix Blutv Puhu Düzenlemesi Ne Anlama Geliyor?
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Mevzu aslında film kategorisinde olmamalı ama böyle yapmayı uygun gördüm. Neyse konumuza dönelim bilindiği üzere yeni bir düzenleme ile Rtük yetkileri artırılıp netflix , blutv ve puhu gibi sistemleri de denetleme mevzusu gündeme geldi.

Peki bu durum nelere yol açacak?

Öncelikle Netflix'in lgbt temalı dizileri Türkiye sisteminden çıkarılacaktır. Yani Netflix'in arkasında yatırımcıların ana teması olan lgbt'yi artık Netflix Türkiye içinde göremeyeceğiz. Tabi sansürleme vs. gibi yöntemler bazı dizilerin %90'nını kapsayacağı için çözüm komple kaldırma olacaktır. Bu Türkiye'de Netflix'in büyük bir potansiyel kaybedeceği anlamına geliyor.

Blutv için şöyle bir sorun var, Behzat Ç. malum Behzat Ç. bir sezonluna geri döndü işte ben onu bitirebilmesinden bile şüpheliyim. 9. bölümü göremeyebilir. Eğer hızlıca bu süreç hayata geçerse.

Puhu için ise bir sıkıntı yok gibi görünüyor.

Diğerleri, evet biraz da oraya değinelim belirli lisans ödemesi vs olunca diğerleri de komple kilidi vurup gidecektir gibime geliyor.
Böylelikle birçok oluşumun ortadan kalktığını göreceğiz.
İyi mi kötü mü tartışılır?

netflix blutv puhu


Peki torrent? Sanırım bu hamleler en çok onlara yarayıp deli gibi paylaşımların yapıldığı o günlere geri dönecek gibiyiz.

Her işte bir hayır vardır ne diyelim!


Page generated in 0.0213 seconds.