Genel
Reytinglerde Dökülen Tematik Kanallar Sorunu
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Bir süredir bu konuda araştırmalar yapıyordum güzel bir kaynak buldum ve tematik olarak adlandırılan kanalların reytinglerine bir baktım. Bakmaz olaydım.

Şu bir gerçek tematik kanalların reytingleri yerlerde sadece trt'nin çocuk kanalı TRT Çocuk hariç diyebiliriz. Malum onun da vazgeçilmez bir kitlesi var.

Fetö ile alakalı çocuk kanalları ortadan kalkınca hisseler onlara kaldı sanırım. Diğer kanallar da o kadar tutmuyor demek.

Peki haber kanalları.

Tartışmasız iyi reyting alan bir kanal var. Malum reytingleri nereden aldığı belli ama sezarın hakkı sezara. Halk Tv inanılmaz bir reyting oranına sahip, yani az daha zorlasa TRT Haber'i de devirecek.

Habertürk bu alanda rekoru elinde tutuyor zaman TRT Haber'e geçiliyor ama zirvede diyebilirim.

Halk Tv'nin altında ise sürekli gündemde olan A Haber var. Reytingleri çok iç acıcı değil.

NTV ve 360 aynı bantta ama gerçekten NTV'nin durumunu görünce şok oldum çok düşmüş artık.

Cnn Türk bunların da altında, sanırım kendisi gidici. İsim falan değişecek sanırım.

Haber Global listede yok sanırım daha listeye girebilecek reytinglere sahip değil.

Peki şuna ne diyorsanız. Adeta hiç kimsenin izlemediği Diyanet TV, Trt Kurdi, Ülke Tv, TVT, Tgrt Haber neden yayında. Abi kapatın bunları kimsenin uğradığı yok. Belki TRT Kürdi'nin başka bir teması var ama diğerlerinin amacı nedir. Bu kadar para akıtmaya ne gerek var.

TRT Belgesel güzel bir atılım yapmış özellikle prime time zamanlarında ben de sürekli izleyen biriyim. TRT Müzik de ayakta kalabilir. Ama önceki saydıklarıma bir bakılmalı.

Bence durum bu.Page generated in 0.0321 seconds.
44.212.99.208