Eski dönemlerde baya baya fanıydım ama artık phpmyadmin denen veritabanı yönetim arayüzü ile vedalaşamınız gerektiğiniz söylüyorum.

Önerilen Yazı : Ubuntu Linux Sistemlerinde Zaman Değişimi
Ubuntu server mevzularında takılanlar arkadaşlar için önemli bir bilgi vereceğim. Timezone sorunu nasıl çözülür. Sistemi göçertmeden nasıl değişirsiniz.

Çok fazla açığı olan sürekli yeni işletim sistemleri ile uyumsuzluk yaşayan phpmyadmin'e özelikle eski sürümleri ile vedalaşmanız gerekiyor. Sonra sağda solda benim veritabanını dağıtıyorlar demeyin.

Her ne kadar Ubuntu 20 için kütüphaneye eklendiği/ekleneceği iddia edilse de. Artık çok geri kaldı. Onun yerine pc'nizden uzaktan programlar işinizi görür. Hem sistemi yormazsınız hem de böyle rahat rahat takılrısınız.

Zaten terminal üzerinden rahatça yedek alır olayı bitirirsiniz. Tavsiyem bu şekilde.

Ayrıca access.log'lardan incelerseniz, phpmyadmin girişlerine ne kadar çok brute-force yapıldığını görebilirsiniz.

Aynen haydi! Mac için taviyem Navicati kişisel aylık 30$ premium aylık 65$ dolar.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.468 kez gösterildi.

Yorumlar