Genel
Para Kazanmak için Yola Çıkmak
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 3 dk.

İnternet kullanımı arttıkça bu sistemi kötü niyetli kullananların sayısı da haliyle artıyor. İşte burada biraz dikkatli olmanız gerekiyor.

Bu yazıda aslında tamamen kişisel deneyimlerimden yola çıkarak oluşturduğum bir mevzuyu anlatacağım.

Eskiler bedava peynirin sadece fare kapanında olduğunu söyler. Gerçekten de öyle. Onun amacı da fare yakalamaktır. Peynir sadece olayı süsü ve kandırma için kullanılan bir metadır.

İnternete telefonundan, bilgisayarından tabletinden giriş yapan insan çok büyük kesimi şu tür aramalar yapıyor. para kazanmak için iş fikirleri, sermayesiz para kazanma fikirleri, evde para kazanma.

Farkındaysanız bu aramaların google sayfalarında akşamları daha çok olmak ile birlikte bazı reklamlar peydah oluyor. Amaç gecenin yorgunluğunda insan avlamak. Bunlar tek bir merkezden çıkmasa da, öyle çok farklı gruplardan çıkmıyor. Bunu meslek edinmiş bazı suç örgütleri var.

Reklamlar zaman zaman size kolay para zaman zamansa iş vaatlerinde bulunuyor. Whatsapp, 850'li numaralar ile desteklenen bu reklamlarda gördüğünüz kişilerle iletişime geçtiğiniz ilk vurgunu yemiş oluyorsunuz. Artık balıksınız ve sizi kandırmak için bin tane yalan atmaya hazırlar.

Çok güzel sesli kadınlar nazikçe siz pohpohluyor. Halinizi hatırınızı soruyor. Sonucunda size önerdikleri işlemler için cüzi bir ödeme talebinde bulunuyorlar. Kimisi bunu kargo ücreti adı altında kimisi evrak ücreti altında yapıyor.

Parayı ödediğinizde ikinci aşamaya geçiyorlar. Artık sizi avladılar. Şimdi bitiş hareketini yapacaklar.

Siz biraz huysuzlanınca bloklayıp sizinle iletişimi kesiyorlar. Peki sonra ne oluyor? Verdiğiniz bilgilerin kimin eline geçtiği nerelerde kullanılacağı belli değil.

Allah yardımcınız olsun diyelim bu konuda...

Yapmanız gereken her ne sebeple olursa olsun size vaatlerde bulunan insanlara şüphe ile yaklaşın. Bu dünya artık öyle bir yer değil. Bedava yaşam yok. Var olduğunu söylüyorlarsa yalan.

Güven sorununu çözmeden kimseye ara göndermeyin. Kurumları araştırmadan hesaplarına para yatırmayın.

Demek istediklerim bunlar. Kolay para kazanma yolları diye bir şey yok. O bizim gibi insanların işi değil.

Sevgilerle.


Page generated in 0.0231 seconds.