Sanırım ilk kez italyan edebiyatından bir eser okudum. Çeviriden olmasa da biraz zorlandım diyebilirim.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Aslında çoğu yerde durdum, duraksadım biraz acı çektim. Hem Pin'in umarsız yaşamı hem de sürekli değişen hayat standartlarında üzüntü kapladı içimi. Hani bir insan hayatı boyunca bambaşka yerlerde hep çocuk olarak kalırsa ne olur diye sordum kendime... Acı verici. Burada yaş anlamında çocukluktan bahsetmiyorum. Hani hep dalgaya alınan hiç bir zaman dediğine bakılmayan bir insan olmak. Malesef bu sorunu yaşayan insanlar tanıyorum. Hem de 60-70 yaşlarında... Çok acı verici. Öyle olmak istemezdim.

2007 yılında yayınlanan kitap aslında bundan 60 yıl önce yazılmış. Italo Calvino bu eser yazarken neler hissetti bilmiyorum. Ben doğmadan aylar önce vefat etmiş. 1985 Eylül'ünde... Çok değişik kitap adları var. İncelenmeye değer, belki bir eserinde daha buluşuruz kendisi ile...

Selam ile.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.685 kez gösterildi.

Yorumlar