Genel
Netflix Fractured Değerlendirmesi ve Yorumu
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Bir süredir Netflix yapımları içerisinde ortalama üstü şeyler çıkmıyordu. Bu ay El Camino'nun kötü çıkışı sonra bir de Fractured adlı film geldi.

Fractured, kızının yaralanması ile birlikte çıktığı yolda bir hastaneye gider. Tabi eşi ve kızının tomografi sonrası kaybolması ile işler karışır. Başroldeki abimiz Ray olayları çözmeye çalışırken durum çok farklı noktalara gider.

Genellikle bu tür filmler çok izlenmese de çok büyük izler bırakıyor. Alternatif hayatlar, akımlar, düşünceler sanırım gelecek konusunda bize daha fazla fikir veriyor. Sanırım çok futuristik görünen bu şeyler zamanla bilimsel olarak açıklanabilecek.

Geçtiğimiz günler dissosiyatif kişilik bozukluğu üzerine yapılan bir araştırmada, alter karakterleri taşıyan bir bireyin aslında bu karakterlerle hareket etmeye başladığında beynin farklı noktalarının çalıştığı kanıtlandı. Yani beyin düşünün bunun bir kısmını siz diğer kısımlarını da farklı bölümler şeklinde diğer karakterler kullanıyor.

Tabi bu testlere devam edecekler ve belki de beynin sırlarına daha da hızlı ulaşacağız. Gelecek biraz fazla mı ilerledi? Yoksa ben mi yaşlanıyorum demeden geçemiyorum.

Neyse filmi tavsiye ederim özellikle boş vakitleri olanlara, hele gece izlerseniz daha da hoş olur.

Sevgiler. puanım : 10 üstünden 8!


Page generated in 0.0207 seconds.