Genel
Ne Ünvanlar Ne Ünvanlar!
2 hafta önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Gen-z aldı başını gidiyor. İnternet'in de pratik olarak içine etmeyi başardılar gibi geliyor. Hayatı sadece tinder modeli kaydırmadan ibaret olduğunu düşünen gençlik sanırım yavaştan bizi de silmeye başladı. Ama unuttukları birşey var. Biz ne kadar onlardan zeka olarak düşük olsak da, teknoloji ile onlar kadar erken tanışmamış olsak da yine bir giderimiz vardı ama bu nesilden gerçekten inanılmaz umutsuzum.

Eskiden gülüp geçtiğimiz Amerikalı videoları artık ülkemizde normal bir durum gibi görülmeye başladı. Hani Amerika'da 3 tane A ile başlayan ülke say dediklerinde Amerika'yı atlayıp Alabama veya Alaska diyen mallar var ya... İşte onlar ülkemizi esir aldı.

Gelen göçmenlerinde sıfır eğitimden geçmesi nedeniyle ortalama da yerle bir oldu. Sınavlar basite indiirile indirile artık her sınavda minumum 25 tane birinci çıkmaya başladı. Bu durum böyle devam ederse Amerika tarzı eli yüzü düzgün 20-30 üniversite dışında beş bin tane içi boş üniversiteye sahip olacağız gibi görünüyor.

Üzülmeyi bıraktım. Tavırlarını da bir şekilde görmezden geldim ama... İnternette paylaşılan her şeyin altına bir ergenin aptal, ahlaksız, embesil yorumunu görmekten bıktım.

Twitter'daki, Facebook'taki tüm mesajlarımı sildim instagramda hesabı gizliye aldım. Zaten tiktok ile aram yok. Threads desen yasaklandı gitti. Sonuç bu rezil durumlardan dolayı biraz sessiz kaldık sonumuz hayrolsun.

Kendini bilmem ne mühendisi sanan insanlara bol selam!
Derken konudan bağımsızTostçu Erol geldi aklıma bir tost yapayım belki karnımız doyar.

tostçu mühendis


Page generated in 0.0183 seconds.