Momo çok eski bir dönemde yazılmış olsa da, meşhur marketing taktikleri ile tekrar best seller oldu. Halen de öyle. Çok satanlardan inmiyor.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Kitap MOMO adındaki küçük bir kız karakter üzerinden kurgulanmış ve ana mesajında dinlerken akıp giden zamandaki yok olmaları konu ediniyor.

Fantastik ögelerin de oluduğu bu eserdeki küçük kız çok mükemmel bir dinleyici. Hatta tüm insanlara özgü bir özellikle olsa belki dünya daha güzel daha yaşanabilir olur gibi göndermeler de görebileceksiniz.

Fakat bu noktada, insanların farklı noktalardaki eksiklerine de değiniyor. Zaman içinde kaybolmak çok önemli işlerle uğraştığını düşünürken asıl şeyleri görememek gibi...

Özellikle eğitim aşamasında genç insanlara tavsiye edilmesi ve hatta bizzat zorunlu olarak okutulması gereken eserlerden biri diye düşünüyorum.

Öğretmen bir arkadaşımın tavsiyesi ile okumuştum.

Bence faydalı.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.482 kez gösterildi.

Yorumlar