Genel
Mavina Balina Oyunu Nedir? Nasıl İndirilir?
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Öncelikle bu konunun yani mavi balina mevzusunun sadece hayali birşeyden ibaret olduğunu ve sadece birilerinin bunu magazin malzemesi haline getirdiğini ifade etmem gerekiyor.

Şimdiye kadar mavi balina oyunu diye onlarca oyun piyasayada yer aldı. Hepsinde tema şuydu bir ekran mavi balina resmi ardından gelen direktifler. 50. direktifte kendini öldür vs.

Medyamızın özellikle magazincilerin çok sevdiği "öyleymiş gibi yapma" hemen devreye girmiş durumda... Yani sanki birileri gerçekten bu oyunu oynamış gibi yazılar yazmaya üzerine ölüm haberleri iliştirmeyi çok seviyor.

Bir de habere öyle bir background eklemişler ki gülmekten ölürsünüz. Philipp Budeikin adındaki sözde eski bir psikoloji öğrencisi (hani burada da reklam var) sözde insanlardan intikam almak için böyle birşey yapmış. Vkontakte üzerinden yaymış vs.

Ya usta şurada bir ünlünün bir pornosu çıksa ertesi gün herkes izlemiş oluyor. Yapmayın Allah için. Öyle haberler okuyorum ki, adam şunu demiş bu demiş. Fotomaç ve Fanatik'in transfer haberlerinden farklı değiş bu durum.

Sadece bunu kullanıp mavi balina adında oyunlar yapıp (basit 50 sayfalık) yayına alanlar oldu.

Bugünün çocuklarını o kadar salak sanmayın bir oyun size x yap dediğinde yapacağını falan... Şimdiki çocuklara gel sana birşey alacağım desen, yürü len der. Yani.

Belliki böyle deneysel bir çalışma ile millete bir mavi balina itelediler. Yemeyin böyle şeyleri.

Aslında olayların buraya gelmesinin bir nedeni de, kendini youtuber olara tanımlayan bazı embesiller olduğu gerçeğini de unutmayalım.

Son detay bu çocuk 3 yıl ceza almış, 100 kişi öldürüp 3 yıl ceza mı alınır :) Yemeyin.


Page generated in 0.0174 seconds.