Genel
Masaüstü Bilgisayarlar Nasıl Wifi'ye Bağlanır?
4 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 3 dk.

Sanırım bunu merak eden bilgisayar ile haşır neşir olmuş ama kablo derdinden bıkmış arkadaşlar olabilir. Böyle bir ihtimal var mı diye araştırıyor olabilirler. Cevap veriyorum, evet var. Hem de çok güzel, uygun fiyatlı, maliyetli çözümler var. Ama masaüstü kasanıza ufak bir usb görünümlü cihaz takmanız gerekiyor.

Bu cihazı n11, gittigidiyor gibi sitelerden ucuza, hepsiburada ve diğer marketlerden ise normal fiyatlara bulabilirsiniz. Önemli olan wifi ağına ne kadar uzaksınız bu konuda bir hesaplama yapmanız gerekiyor. Yani iki yan odadan sinyal 2x kalitede geliyorsa, üst kattan 1x kalitede gelir. Bunu artırmak için elinizdeki cihazın güçlü ve kaliteli olması lazım.

Tabi bazı arkadaşlar bu cihazları daha çok komşuların ağlarını kırmak için kullandığını biliyoruz. Tabi bu da mümkün ama şimdilik bu konularla ilgilenmiyoruz. Bizim yazımızın konusu bu değil. Hackercılık oynayalım.

anonim heykırlar

Neyse konumuzun kalan kısmına devam edelim. Bu usb görünümlü cihazın adı ne diye sorduğunuzu umuyorum. Cevap veriyorum : Kablosuz Wifi Adaptörü

Yukarıda ismini andığım sitelerde ararsanız 20tl ile 500 tl arasında birçok model bulabilirsiniz. Bazılarının çekim kaliteleri, kapsama alanları duruma göre değişir. Ama dediğim gibi mesafe çok uzak değil, mağaran iletişim kurmayı denemiyorsanız. 30-50 tl arası ürünler işinizi görür. Ama ben başka işlere girerim diyorsanız 150tl ve üstü bandına koşturacaksınız.

Tavsiyem, cimri.com, akakce.com ve karaborsacı mobil uygulamasından fiyatları bir check etmeniz.

Haydi kolay gelsin.

Artık usb wifi ile masaüstü bilgisayarınızdan internete bağlanabilirsiniz :)


Page generated in 0.0199 seconds.