Sanırım yılın en önemli marka tescillerininden birisi yapıldı hem de nasıl bir yöntem ile. Böyle adamları ülkelerin başına başkan yapmak lazım. Olayı şöyle özetleyeyim malum YTS internette korsan film dağıtımı yapan bir grup, Popcorn Time'da bu tür korsan yayınları oynatmaya yarayan bir program. Tabi bu iki grubun aranma oranları vs. çok yüksek facebook gruplarının milyon takipçisi var.

Önerilen Yazı : En Çok Kullanılan Torrent Programları Hangileridir?
Bir süredir bu tür bir yazı yazmak istiyordum. Malum mikro torrent'in macos için aldığı acayip karar sonrası ciddi anlamda yeni torrent programları arayışına girmiştim. Şu an size verceğim listeden olmayan bir torrent programı kullanmaya başladım. İsmi Folx. Tabi bu sadece macos için önerim.

Burada devreye bir firma giriyor. Önce bunları şikayet ediyor falan, sonuç yok. Mahkeme yapılıyor sonuç yok. Adam da gidiyor -hukukun arkasından dolananarak- marka tescili yapıyor.

Önce YTS ismini sonra Popcorn Time ismini tescilliyor. Logoları falan da aynı.

İşte aldıkları marka tescilleri.

marka tescil

42 Ventures'e buradan bir tebrik. Korsan ile mücadele konusunda başarılar diliyorum.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.350 kez gösterildi.

Yorumlar
Mustafa Özmen
Elinize sağlık, gerçekten çok güzel bir biçimde anlatmışsınız. Ben de sitemiz; https://www.biburs.com için marka tescil başvurusunda bulunacağız.