Gerçekten artık bu konuda bir şeyler söylemeliyim.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Arkadaşlar öncelikle kişisel bilgilerinizin (telefon vs.) açık olarak yer aldığı cvlerinizi linkedin üzerinde yorum kısımlarına profilin açık kısımlarına yüklemekten vazgeçin. İnanın sizi işe almak isteyen veya direk görüştüğünüz insanlara bunu verebilirsiniz. Kimse oradan girip cvnize bakıp sizle görüşme yapmaz.

Peki ne olur, bazı spamcilerin, sapıkların, sizi kandırmaya çalışan insanların eline her türlü bilginizi sunmuş olursunuz.

Lütfen rica ediyorum genç insanlar özellikle bu algıya düşmemesi lazım.

İkinci mesele ise, Linkedin sizi hayvan, spor, politika paylaşacağınız bir sosyal medya çeşidi değil. Başlaşacaksanız ancak teknoloji ile ilgili şeyler paylaşın. Hele hele siyaset mesajları atanlar hemen dışlanır. Ciddi diyorum, yani ben kendim böyle bir durumda hemen engeli basıyorum. Kim olursa olsun.

Bu tür paylaşımlar için çöp haline dönen facebook ve twitterı kullanabilirsiniz. Lütfen linkedin de buna girişmeyin. Rica ediyorum.

...


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.465 kez gösterildi.

Yorumlar