Genel
League of Legends (LOL) En İyi Karakterler
3 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 4 dk.

Lol'ü sever bir insan olarak ev genel olarak ADC ve JUNGLE oynayan birisi olarak kendi deneyimlediğim bazı karakterler üzerinden bir liste yaptım. Tabi bu karakterlerde uzmanlaşmak için yoğun olarak antreman yapmanız gerekiyor. Kısa süreli antremanlar sizi bir yere getirmez. Ayrıca sürekli güncellemeler geldiği için karakterlerin statlarını da yakından takip etmelisiniz.

Lol'de yani League of Legends oyununda oynayabileceğiniz en rahat ve en kolay bölge ADC dediğimiz alt kısımdaki koridordur. Genel olarak yanınızda bir de support olacağı için ormandan gelen jung ataklarına dikkat ettiğiniz ve karaktere göre safe oynadığınız durumlarda oyunu uzun süre idare edebilir. Buradan kazandığınız altın ve yeni silahlarla oyunu taşıyabilirsiniz.

ADC'nin anlamına baktığınızda, Attack Damage Carry'nin kısaltılmışı olduğunu görürsünüz. Amacını bu rolde altın vs. kazanıp güçlenmektir. Milyonları kesmeniz önemlidir. Support ise sizi gerekirse korur gerekirse sizin için ölür. Fiziksel hasarınız artınca oyunu kazanmak için ciddi bir şansınız olur. Tabi bu durum normal şartlarda böyledir. Bazen oyunun durumuna göre bambaşka rollere geçmeniz gerekebilir.

Bu alanda kendinizi eğitmek için tüm adc karakterlerini bot oyunlarda test edebilirsiniz.

ADC alanında en iyi karakterlerden birisi hatta en çok yasaklanan birisi ASHE'dir. Ashe ok araçları ile ciddi herodur. Oynaması basittir.

Diğer güçlü bir ADC Ezreal'dir. Azrail'den kıyasla ciddi bir damage kazanma ihtimali vardır. Vayne ve Kaisa'i de seçilen bazı ADC'lerdendir. Fakat Kaisa'yı oynamak cidden zordur.

Bunun dışında Jhin ve Samira da ADC'lerde bol bol banlanan isimlerdir. Eskiden bu alanda Tristana'yı görürdük. Ama son bufflardan sonra biraz az tercih edilir oldu. Yine eskilerden Twitch ve Ziggs'te iyi bir ADC'dir. Ama çok tercih edilmez. (Ekstra not: Ziggs'in ultisi çok güçlüdür.)İkinci bölge ise Jungle yani Ormancı, ormancının ana görevi oyun başında ormandaki canavarları kesmek ve koridorlara dank atmakdır. Ama haritayı iyi kontrol etmesi gereken bir karakter olduğundan, henüz amatör jungle oyuncuları dengesiz gank denemeleri yüzünden rakiplere ölür. Ayrıca ormancının ana görevlerinden biri haritada görüşü artırmak için etrafa totem atması gerekir. İleri vadede diğer oyuncular da bu görevleri yerine getirmeleri gerekir.

Jungle seçtiğiniz de mutlaka kendize çarp alın. Çarp almazsanız çok zorlanırsınız. Bu araların en popüler jungle karakteri Lee Sin'dir. Oynaması ve alışması zor olsa da ciddi olarak hızlı ve atak bir karakterdir. Kayn ve Zin Zhao en çok tercih edilen Jungle'lardan birisidir. Eski dönem popülerleri ise Master Yi ve Shaco'dur fakat çok buff yediler.

Top konusunda ise ben genel olarak Teemo ile oynadığım için basit ama etkili oyunlar çıkarabiliyorum. Fakat Lol takım oyunu olduğu için herkesin elinden geleni yapması gerekiyor. Bu sebeple tek başınıza anca birkaç maç çıkarabilirsiniz.

Sevgiler saygılar.


Page generated in 0.0226 seconds.