KYK Yurt Sonuçları Ne Zaman Belli Olur?

Bu uzun süredir geliştirilmeye devam eden bir konu her sene yeni adımlar atılarak bu işlemin süresi düşürülmeye çalışılıyor. Fakat yine her zaman olduğu gibi bazı öğrencilerin okulları açılmasına rağmen henüz sonuçlar açıklanmamış oluyor. Bu durum şehir dışından gelen öğrenciler için büyük bir problem oluyor.

Bazı öğrenci apartları bunu fırsat bilerek bir yıllık paketleri öğrencilere satmaya çalışıyor. Sonra vazgeçmesinler diye senet imzalattırıyorlar. Bu sorun her sene yaşanırken insan merak ediyor neden üniversite ve yurt sonuçları daha hızlı bir şekilde önceden belli edilmiyor. Neden süreç bu kadar yavaş işliyor.

Bunu anlamak mümkün değil, Türkiye'de her ne kadar ilerleme kaydedilse de bazı alanlarda yerimizde saymaya devam ediyoruz. Sıkıntı bu konuda çok büyük!

Benim tahminin yurt sonuçları 1-2 hafta içinde belli olacak. Sonra yedekler falan derken çok uzun bir süreç var önümüzde...

Erkan Kavas

Erkan Kavas

Kendisi nefes almanın ne demek olduğunu bilen, hiç durmadan nefes almaya devam eden, asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios/android uygulama geliştirme ve seocu taklidi yapmak olan bir arkadaştır.