Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Bu konu çok ciddi bir konu, yaklaşık 15-20 bin tl'lik bir yükümlülüğün altına giriyorsunuz anlamına geliyor. Şayet ileri vadede üniversite bittikten iki yıl sonra bunu ödeyecek bir gücünüz olmazsa, erteleme yapabiliyorsunuz fakat yine üstüne ekstra ödemeler giriyor. Yani 10bin liraya bin tl artı gibi düşünün. Tefe şu anda daha da arttı bu 1.5'ta olabilir.

İnanılmaz bir borç haline gelen kyk kredileri ödeme yapılmazsa vergi dairesine yönlendiriliyor ve haciz işlemine geçiliyor. Eskisi gibi evlere gelmiyorlar ama hesabınızda birşey bulurlarsa hemen haczediyorlar. Ve bu haciz sonunda ana paranızı hiç düşüremiyorsunuz. Sürekli sağılan bir inek gibi düşünün kendinizi.

Ama benim başka çözümüm yok bu üniversiteyi başka şartlarda bitiremem diyorsanız mecbur alacaksınız, piyasada borç bulacağınız yegane kurum bu. Bir de öncesinde şnlara kanmayın, borçlar affedilmez, borçlar silinmez ancak faizleri silinir. O da yapılandırma ile eğer buna da uymazsanız yine yükselmeye başlar.

Evlenince kredi borcu silinmez, ancak askerlik yapıyorsanız o dönemde faiz uygulanmaz yani borç aynen duruyor.

Onun için kendinize bir kez daha sorun bu durum ne kadar mantıklı?


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.1619 kez gösterildi.

Yorumlar