Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Özellikle token ve coin dağıtımlarında uygulanan KYC, (Know Your Customer) yani kısaca siz olduğunuza dair bilgiler meselesi çok kişinin başını ağrıtacak gibi... Ciddi tasarımları olan gerçeğe çok yakın sitelere yüklenen kimlikler, pasaport görüntüleri sizin başınızı ciddi anlamda belaya sokabilir. Bu tür sitelere yükleme yapmayın, elin endonezyalısına, tayvanlısına neden bilgilerinizi sunuyorsunuz. Hadi telefonu girdin kimlik no girdin sana spam yaptılar tamam da, kimlik görüntüsü, vesikalık, pasaport... Bunlarla üzerinize dış ülkelerde kredi bile çekerler. Bence yüklemeyin, koymuşum öyle tokena, koine diyin geçin.

İkinci mevzu, eth gönderin eth gönderelim kampanyaları tam bir yalan, özellikle gerçek sayfaları taklit eden sosyal medyacılar sizi fena tongaya düşürebilir, bir an 1 eth gönderip 50 eth kazanmaya çalışırken ciddi bir zarar edebilirsiniz.

Ben gönderdiğiniz hesapları eth scannerdan kontrol edin, neden adam size 10 kat para göndersin, neden diye sorun kendinize...

Tavsiyelerim bu yönde aman hocam dikkat.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.1708 kez gösterildi.

Yorumlar