İnsan bazen dertleniyor, işte şu oldu bu oldu. Dün böyle bir anımdayken şok bir gerçek ile yüzleştim.

Önerilen Yazı : Ahmet Mümtaz Taylan Yardırmış! #Alef
Bu aralar çılgın izleme modundayım güzel dizileri bulup bulup izliyorum. Bugün itibari ile blutv saolsun Alef adlı bir dizi ile tanıştım. Maşallah diyelim.

Yakın bir dostumun böbrek rahatsızlığına bağlı gelişen şeker hastalığı nedeniyle sağ ayağının kesilme kararı alınmış. Bir süre cevap bile yazamadım. Kendisi olayları oldukça kabul etmiş bir insan olduğundan bir daha yazma gereği duydu. Bu sefer nefes alıp bir cevap yazabildim.

Cevap-mesaj vs. bunların o andan itibaren benim için bir anlamı kalmadı. Belki senede 10 kere yapabileceğim bir şeyi bir kere yapamadığımdan dolayı canımın sıkkın olduğu bir günde. Sanırım bu olay ondan çok bana ders oldu. Kendime 10 kere sordum. Sen 10 kere bu yapamadığın şeyi yapabilirsin fakat onun ayağı 10 kere kesilebilir mi?

....

İnsan üzülüyor, hem ona hem de kendine. Allah şifa versin. Hayatımızın, hayatta olmamızın değerini iyi bilelim. Her ne kadar unutsak da, hatırlayalım. Şükredelim.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.404 kez gösterildi.

Yorumlar