Genel
Kendi Kendine Öğrenilebilecek Diller
6 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 3 dk.

Genellikle üniversite çağlarında gençlerde şöyle bir kanı oluyor. Dil öğrenmeye yeteneğim yok diye düşünüyorlar. Oysa bu durum sadece ilk iki dil için geçerli. Örneğin üniversitede aldığınız ingilizce dersi size çok birşey katmıyor bu yüzden böyle bir başarısızım havası oluşuyor. Oysa ingilizce öğrenilmesi zor dillerden birisi olduğu için ve üniversitelerde haftada belirli saatlerde 2-3 saat gibi bir sürede bu dil öğrenilemeyeceği için sıkıntılı bir süreç oluyor.

Oysa ingilizce için minumum 4 dönem ayırmanız gerekiyor. Bu süreçte haftada en az 24 saat ders yapmalısınız bu sayede mükemmel bir ingilizceye kavuşursunuz. Tabi eğitimci faktörü de önemlidir.

Oysa yaz tatilinde canınız sıkılırken yeni bir dil öğrenme gibi bir uğraşa girebilirsiniz, hem de öyle bir sürü para ödemeden yok udemy'den kurs almadan. Öncelikle size tavsiyem korece, çok şeker bir dil ve internet bununla ilgili kaynakta geçilmiyor. Önce alfabeyi öğrenip sonrada youtube da ders anlatan korecan adı verilen kişilere bir göz atarsanız bir yaz tatilinde korece yazmayı ve okumayı az da olsa konuşmayı öğrenirsiniz.

Başka bir dil tavsiyem de öğrenilmesi kolay olan osmanlıca, bu dile birçoğumuz küçükken gittiği kuran derslerinden dolayı çok aşina zaten kendisi türkçenin arap alfabesi ile yazılmasından oluşuyor.

Tavsiye ederim ama daha ciddi diller arıyorsanız öyle kendi başınıza öğrenemeyeceğiniz rusça var, şayet rusça'nın alfabesine aşina olursanız oradan da birçok slav diline uzanabilirsiniz kendiniz ama öncelikle rusça'nın çılgın kurallarını öğrenmeniz gerekiyor.

Görüşmek üzere.


Page generated in 0.0193 seconds.