Bir süredir insanlar merak ediyor, hatta merkeze çekilen bir vali bir zamanlar bu kelimenin popüler olmasına yol açmıştı. Konuyu google üzerinde arayıp bilgi edinebilirsiniz.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Arama yapmanız gereken kelime öbeği, gavat demedim kavas demiş olabilirim ilgili vali Hüseyin Avni Coş. Artık kendisi merkez valisi olarak görev yapıyor.

Neyse konumuza dönelim, Kavas kelimesi benim dedemin babasına verilen bir soyadı. Kendisi bir bankada güvenlik görevlisi imiş. Zaten TDK'ya bakarsanız kavas için Banka, patrikhane, otel vb. yerlerde hizmetli veya koruma görevlisi veya Elçilik ve konsolosluklarda koruma görevlisi olarak tanımlandığını görürsünüz.

Olay bundan ibaret. Hatta mecliste, konuşma ve duyma özellikleri olmayan güvenlik görevlilerine deniyor. Kendileri kapalı oturumlarda görev yapıyor.

Şimdilik bu kadar...


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.1168 kez gösterildi.

Yorumlar