İngiltere'de Londra içindeki Whitechapel'de çeşitli cinayetler işleyen ve yakalanamayan seri katil. Neden böyle bir konuya girdim. Bugün itibari ile güzel bir belgesel izledim.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

İngiliz aksanından dolayı kendimi lord gibi hissediyorum. Belgesel BBC'nin ve adı da Jack the Ripper The Case Reopened.

Mevzu derin Karındeşen Jack adı verilen abimiz. Hayat kadınlarına karşı inanılmaz bir öfke ile dolu, geleni geçeni biçiyor ve karınlarını deşiyor. Tabi şöyle de bir durum var. Abimiz bu konuda o kadar uzmanki, ses çıkarmaya yarayan yeri tek hamlede kesebiliyor ve çığlık atamıyorsunuz. Bu yüzden cerrah falan olabilir diyorlar.

Karındeşen Jack ismi kendisi tarafından koyulmuş ve bu mektup halinde gazetelere yollanmış adam yakalanmamayı bırak bir de gazetelere mektup gönderiyor. Tabi o zamanlar bu tiraj artırmak için yapıldı falan diyenler de olmuş, ama sanmıyorum bu kadar çılgın olması normal bir durum.

Hatta Jack öyle bir terminolojiye adım atmışki, ripperology adı verilen sanat gibi bir şey ortaya çıkmış.

İnsanı açıdan bakmak istiyorum, sizce böyle bir manyak sadece 5 kişiyi öldürmüş olabilir mi? Bence çok daha fazlası var. Peki bu adamın sonu ne oldu?

Bunu doğru düzgün bilen yok, bilen varsa da ortaya çıkaran olmamış.

İngiliz Dna araştırmacılarından birisi yıllar sonra polonyalı bir akıl hastasının o olduğunu iddia etmiştir. Fakat bu netleşmemiş sonrada böyle iddialar almış yürümüş.

Soruşturmalarda 1000'den fazla şüphelinin ifadesi alınmış o kadar vahim bir durum aslında...

2006 yılında BBC History en kötü İngiliz olarak seçmiş kendisini...

Sonuç olarak böyle manyaklar yaşadı dünyamızda... Aman Allah'ım...


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.493 kez gösterildi.

Yorumlar