Genel
Jakarta'da Son Günler
2 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Evet geri dönüş vakti geldi, vizeler falan tamam, gelince prosedürler hakkında da detaylı bir yazı yazacağım merak etmeyin. Yine soru sual olursa mail şey edersiniz. erkankavas @ gmail.

Neyse son detaylara değineyim, son günlere gelirken, baya baya ülkeye uyum sağladım, havası olsun suyu olsun yağı olsun yemekleri olsun (tabi endonezya olanlara değil). Ekonomisi olsun, grab olsun gojek olsun (henüz tek başıma değil) olayları çakmaya başladım.

Endonezya halkı slow motion modelde hayata devam ederken, bense ilk başlarda çıldırır gibi olup sonradan farklı yöntemler ile olayı çözdüm. Evet endonezyalı insanlar bazen hızlı olabiliyor ama bunun bir sırrı var. Ufak bir özetini geçeyim "hop yağlı boya değmesin..."

Neyse daha fazla ülkeler arası krize yol açmadan, Türkiye'ye doğru dönüş moduna geçiyorum. Hayat gerçekten çok farklı bir aydır farklı bir ülkedeyim fakat... İnsan gerçekten kendisini önce kafasındaki mağaradan çıkarması gerekiyor. Hepinize tavsiye ederim. Yeni şeyler yeni insanlar ve önemlisi yeni dünyaları keşfetmek gerçekten güzel.

Sonuç: Çalışmak para kazanmak bazen önemli fakat daha da önemlisi önce güven verebilmek ve aynısını karşıya geri göndermek yoksa senin hayallerin varmış, amcaların dayıların varmış, şunu yapacakmışsın falan hikaye...

Acı ama gerçek hiçbir şey eskisi gibi olmayacak dönünce... Yıkılmaz denilen dağlar da, yetişmez denilen bitkiler de başka artık. Hadi rastgele.


Page generated in 0.0192 seconds.