Genel
Jakarta'da Bir Türk
2 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Hey hey hey... İşte zamanı geldi. Malum evlilik olayları için uzun bir yolculuktan sonra, yok karantinalar yok onlar bunlar derken evlenme olayına odaklandık. Kısa süre sonra artık mutlu bir eş adayı olarak yoluma devam edeceğim. Herkese tavsiye ederim.

Neyse bu konu bir yana, Jakarta gerçekten çok basık ve sıcak bir şehir buradaki insanlar buna alışmış, konuştuğum yabancılar ise 1 yıl falan sonra alışılıyor diyorlar. Onun dışında islamın güzel yaşandığı insanların sürekli güler yüzlü ve selam verdiği gerçeği de gerçekten çok pozitif bir durum. Fakat sürekli geç kalmaları ve bazı konuların Türkiye'nin 90lardaki gibi ittire ittire ilerlemesi nedeniyle canınız sıkılabilir.

Endonezya insanlar gerçekten çok saf bir kalbe sahip, arada kötü insanlar tabi olur ama, cidden siz ne derseniz tamam derler. Küçük üç kağıtlar dışında bir olayları yok. Fakat Tosuncuk, Jet Fadıl falan buralarda olsa bu adamları dolandırır dolandırır, bir daha dolandırır.

Yemek konusu bir Türk için süper kötü, çünkü tatlar bize uygun değil. Herşey de inanılmaz bir şeker tadı var. Tabi bu durum sanırım onların gülen yüzlerini neden öyle olduğunu anlatmaya yeter.

Sonuç olarak gelin görün, baya pahalı da olsa Jakarta güzel bir yer. Next station Bali inşallah oradan da yazarım. Sevgilerle...


Page generated in 0.0186 seconds.