Genel
İstanbul Depremi Derken Endonezya'ya Bakalım
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 3 dk.

Malumunuz üzere yakın zamana kadar ciddi depremler yaşamıyorduk. Fakat 20 yıl sonra deprem gerçeği ile yüzleştik. Hem de en büyük metropollerden birisi olan İstanbul'da.

Allah bu felaketi yaşayan müslüman kardeşlerimizin yardımcısı olsun inşallah. Ne gelirse ondan biliyorsunuz! Ama önlem almak da önemli. Sen evinin kapısını kitlemez açık bırakırsan hırsıza davetiye çıkarırsın.

Peki İstanbul'da yaşanan bu olaylar zincirini bir kenara bırakıp neredeyse her gün depremle yaşayan endonezya'ya bir atalım mı? Hem orada bir de okyanus kıyısı olması nedeniyle tsunami riski de var. Yaklaşık 10 saat önce 6.5 şiddetinde bir deprem olmuş mesela. İstanbul'da bunun daha alt seviyesinde Avcılar'da Merkez Camii'nin şerefiyesi uçtu.

Düşün 6.5'da Avcılar ne olur. 26 Eylül'de 2 tane 4.5'tan yüksek 25 Eylül'de 3 tane... Her gün böyle yani.

Peki şuraya gelelim. Ülke olarak deprem kuşağı üstünde olduğumuzu biliyoruz. Peki ne yapıyoruz?

Bugün twitterda deprem sonrası yazılan twitlerin yarısı hükümeti eleştirirken diğer yarısı da konuyla dalga geçiyordu. Peki sen ne yaptın usta?

Deprem toplanma yerinin haritasına bugun bakıp öğrenen bir terörist asıllı milletvekili mezarlık yapacağınıza toplanma yeri yapın diyor. Ulan peki aklı evvel. sen oraya gidecek misin? Bu listeye bugünden önce göz attın mı?

Mezarlık ayrı bir şey o konu ayrı bir şey ama... Politika olunca yalan da, dolan da müstehak değil mi?

Sen bu salvoları atacağına yap bir proje çık ortaya... Mv değil misin? Hem de İstanbul'dan... Hadi görelim usta... Görelim.

Neyse konuyu burada bitireyim. Deprem olur her daim olur sen önlemini al gerisini Allah'a bırak!


Page generated in 0.017 seconds.