Genel
iPhone Güvenlik Şifresini Unuttum?
4 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 3 dk.

Böyle bir durum başınıza gelebilir, cidden gelebilir, bana da gelmişti. Peki ne yapmalısınız? Hemen.o konuya değinelim. Aslında çok fazla bir seçeneğiniz yok.

Birinci aşamada kurtarma modunu devreye sokabilirsiniz. Tabi bu durum telefon içindeki tüm verilerinizi, applerinizin ve dataların silinmesi anlamına gelecek. Genellik sürekli şifre denemesi ve hiç hatırlamayamama gibi durumlarda başınıza geliyor.

Ama iphone önceden yedeklendiyse verileri geri alma şansınız var. Ama bunu kaç kişi yapıyor? Bilemiyorum Altan!

iPhone x gibi yeni modellerde kurtarma moduna şöyle erişiliyor.

Yan düğmeye ve ses düğmelerinden birine aynı anda basıp "kapat" sürgüsü görünene kadar düğmeleri basılı tutun. iPhone'unuzu kapatmak için sürgüyü sürükleyin. Ardından, Yan düğmeyi basılı tutarak iPhone'unuzu bilgisayarınıza bağlayın. Kurtarma modu ekranını görene kadar Yan düğmeyi basılı tutmaya devam edin.

iPhone 7 gibi versiyonlarda şu şekilde:

Yan düğmeye basıp "kapat" sürgüsü görünene kadar düğmeyi basılı tutun. iPhone'unuzu kapatmak için sürgüyü sürükleyin. Ardından, Sesi kıs düğmesini basılı tutarak iPhone'unuzu bilgisayarınıza bağlayın. Kurtarma modu ekranını görene kadar Sesi kıs düğmesini basılı tutmaya devam edin.

iPhone Se için ise şöyle:

Yan (veya Üst) düğmeye basıp "kapat" sürgüsü görünene kadar düğmeyi basılı tutun. iPhone'unuzu kapatmak için sürgüyü sürükleyin. Ardından, Ana Ekran düğmesini basılı tutarak iPhone'unuzu bilgisayarınıza bağlayın. Kurtarma modu ekranını görene kadar Ana Ekran düğmesini basılı tutmaya devam edin.

iPhone geri yükleme için ise itunes'u kullanacaksınız.

Bunun dışında icloud şifresi unuttuysanız;

Apple'in icloud sitesinden şifremi unuttum ile almanız lazım. Fakat aldığınız telefon vs. çalıntı ise, icloud kilitlendi ise başka bir çareniz yok.
İçine rom atmaktan başka...

Sevgiler saygılar.


Page generated in 0.0188 seconds.