IOS 13 Ne Zaman Çıkacak?

Apple zaman zaman ios güncellemeleri yapıyor. Bunları bazı modellere uyguluyor bazılarını ise artık devre dışı bırakıyor.

İlk sızan haberlere göre 6 ve 6 plus serisi bunun yanında SE serisi ios 13 güncellemelerini almayacak. Yani bu telefonların Apple gözünde artık bir değeri yok. Yeni güncellemelerin gelmeyeceği bu telefonlar yaklaşık 2 sene sonra artık birçok uygulama desteğinden de mahrum kalacak.

Apple'ın çıkış tarihi + 4 sene modelini uygulamaya devam ettiğini görüyoruz. Peki ios 12'yi zor da olsa alan bu telefonların bir süre sonra yeni uygulama alamaması sorunu ne olacak? Buna bir çözüm yok yani telefonunuzu illegal bir şekilde yükseltme şansınız yok.

Bunun yerine yeni iphone modellerine yöneleceksiniz. Ama dikkatinizi çekerim fiyatları görünce geri adım atabilirsiniz.

IOS 13'ün çıkış tarihi için ise muammalar var. Çıkış tarihi olarak her ne kadar tanıtım tarihi olan Haziran konusunda bazı duyumlar olsa da bence IOS 13 uzun bir süre sonra yani 2019 kış aylarında yayında olacak.

Ne diyelim, hayırlı mı olsun diyelim bilmiyorum.

Apple güzeldir hoştur ama şu update sınırları olmasa :)

Erkan Kavas

Erkan Kavas

Kendisi nefes almanın ne demek olduğunu bilen, hiç durmadan nefes almaya devam eden, asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios/android uygulama geliştirme ve seocu taklidi yapmak olan bir arkadaştır.