Apple zaman zaman ios güncellemeleri yapıyor. Bunları bazı modellere uyguluyor bazılarını ise artık devre dışı bırakıyor.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

İlk sızan haberlere göre 6 ve 6 plus serisi bunun yanında SE serisi ios 13 güncellemelerini almayacak. Yani bu telefonların Apple gözünde artık bir değeri yok. Yeni güncellemelerin gelmeyeceği bu telefonlar yaklaşık 2 sene sonra artık birçok uygulama desteğinden de mahrum kalacak.

Apple'ın çıkış tarihi + 4 sene modelini uygulamaya devam ettiğini görüyoruz. Peki ios 12'yi zor da olsa alan bu telefonların bir süre sonra yeni uygulama alamaması sorunu ne olacak? Buna bir çözüm yok yani telefonunuzu illegal bir şekilde yükseltme şansınız yok.

Bunun yerine yeni iphone modellerine yöneleceksiniz. Ama dikkatinizi çekerim fiyatları görünce geri adım atabilirsiniz.

IOS 13'ün çıkış tarihi için ise muammalar var. Çıkış tarihi olarak her ne kadar tanıtım tarihi olan Haziran konusunda bazı duyumlar olsa da bence IOS 13 uzun bir süre sonra yani 2019 kış aylarında yayında olacak.

Ne diyelim, hayırlı mı olsun diyelim bilmiyorum.

Apple güzeldir hoştur ama şu update sınırları olmasa :)


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.449 kez gösterildi.

Yorumlar