İnternetten Para Kazanma Yolları

Aniden gelişti olaylar bir an da elimde buldum bir kopyasını açtım başladım ve o hızla da sonuna geldim. Çevirisi çok iyi olmayan ama anlatması gerekeni yine Saramago ağzından ortaya döken bir hikaye. Çocuklara da gider yetişkinlere de... Zenginlere de fakirlere de...

Bilinmeyene yolculuk, rüyalar, mücadele, kapıda kalkıp yatmalar... Hatalar... Martılar... Gemiler... Adalar... Hepsi içinde...Uzun zamandır böyle yazılar yazmıyordum. Biraz bilgi aktarayım dedim. İnternet dünyası çok değişken kendini yenileyen bir dünya duruma ve şartlara göre sürekli bir devinim içinde. Öncelikle internet dünyasından para kazanmak istiyorsanız biraz sabırlı olmalısınız bazı projeler 1 haftada bazıları 1 ayda geri dönüş sağlarken bazıları da bir yılda geri dönüş sağlar, tabi bunların hiç biri olmayabilir de. İlk olarak alanınızı belirlemelisiniz, kodlama mı yapacaksınız? domain mi satacaksınız? tasarım mı yapacaksınız? facebooktan mı kazanacaksınız? twitterdan mı? Bunların hepsi birbirinden ayrı kollar, örneğin kodlama bir bilgi birikimi gerektirirken, tasarım daha çok yetenek gerektirir. Bunların ikisi de sizde yoksa, domain işine girebilirsiniz domain fiyatları 5-6 dolardan başlayıp 30 dolarları bulabiliyor buna ek olarak başkaları tarafından kaydedilmiş domainlere de yönelebilirsiniz. Bunları alıp satabilirsiniz tabi bu iş içinde ticaretten biraz anlamanız ve bu domainleri satabileceğiniz mecralara üye olmanız gerekmektedir. Bunlar zor geldiyse facebook ve twitter işlerine girebilirsiniz, buradaki amacınız grupları veya hesapları büyütüp satabilir, reklam alabilirsiniz. Tabi yine bu sayfaları ve hesapları satabilecek mecralara üye olmanız gerekiyor. Sonuç olarak internetten para bu şekilde kazanırsınız bunun dışındaki anket, form, tıklama vs. yöntemlerinde para kazanamazsınız. Tavsiye etmiyorum, vaktinize yazık.

Erkan Kavas

Erkan Kavas

Kendisi nefes almanın ne demek olduğunu bilen, hiç durmadan nefes almaya devam eden, asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios/android uygulama geliştirme ve seocu taklidi yapmak olan bir arkadaştır.