Bu nedir diye soracaksınız? Neyi kastediyorsun? Bu bir sır.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Sır dediğime bakmayın sır falan değil, herkes için bu put kelimesinin başka anlamı var. Birisi için para birisi için şan, şöhret birisi için kadın, birisi için Atatürk, öteki için başka şeyler...

Azizim önce kafandaki putları kıracaksın. Bu dünyada eleştiremeyeceğin, sorgulayamacağın bir şey yok. Dilinle yasak olsa da, beyninde konuş hacı abi, kalkıp seni mahkemeye verip mi kanıtlıcaklar.

Sen sorgula, hani şu felsefeden nefret edenlere diyorum. İşte onun ilmi felsefe. Sorgulucan hacı abi. Bir şeyi anlamanın ve gerçek anlamda ona inanmanın ana fikrinde sorgulama var. Hani beş yaşında çocuklar her şeyi sorar ya. Hem de döndüre döndüre. Kafayı yersin. İşte o çocuk 8 yaşına gelince artık sormaz. Hatta gizler. Taklitlere başlar. Kim ne dediyse onun peşine gider.

İşte sen bunu, yani bu çıkmazı kırman lazım. 20 yaşında adam, 35 yaşında adam. Bakıyorsun. İple bağlamış gibi bir şeyin peşinde... Dini tarikat olsun, Atatürkçü kafalar olsun. Abi bir dur bakalım. Nedir ne değildir. Okuduğun kitaba bak. Yazarına bak. Bunun başkasına bak. Bak bakalım bir.

Ailenin inandığı her şey doğru olmayabilir. Sen bir çırpın bakalım. Nedir ne değildir?

Diyorum ya, önce beynindeki o kendi putlarını kıracaksın. Sonra dışarıdakileri kırmak kolay.

Ah evladım ah...

Kendi putlarını bir kır. Allah için nolur!


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.592 kez gösterildi.

Yorumlar